Cenzura na facebooku pokračuje

Nic nového pod sluncem, facebook nás prostě nemá rád,  Facebook a nebo spíš jeho zákazníci – což samozřejmě nejsme my, ale zadavatelé reklam.  Své k tomu řeknou ještě vládcové a demagogové, ale v zásadě je to jedno, odkud přichází mráz, hlavní je, že cenzura na facebooku přiostřuje a postupně upravuje svoje „Zásady…“ a podle nich pak posuzuje a maže příspěvky, skupiny i lidi.

Když cenzura zrušila skupinu Dominance a submisiita, dalo se říct, že víme proč, fotek na hraně tam bylo hojně , ve skupině Akčné BDSM párty jich pár na hraně taky bylo.  Zrušení skupiny Seznamka znalých úchylná je ale docela překvapivé, admin si to dost hlídal… Nelze vyloučit nahlášení nějakým zakomplexovaným pitomcem, na to bohužel skupiny na fejsu taky trpí, ale zpráva od modrého cenzora spíš odpovídá práci robota.

Není daleko doba, kdy nebude filtrovat jen podle obrázků, ale bude zakazovat některá slova – hádejte, jaká slova si nesmíte už teď dát do názvu stánky? Třeba Spank, Latex, Bitch… Koneckonců, proč se asi stránka Sexuální variace .cz přejmenovala na Varias.cz?

Je načase hledat alternativu za facebook. Hledat nebo spíš vytvořit.  Jenže BDSM a fetish scéna je jedna velká mozaika ze střepů – rozskupinkovaná, leckdy i rozhádaná, na nějaký sjednocený postup to nevidím. Ona si většina lidí neuvědomuje blížící se plíživou totalitu a novou normalizaci, takže semknutí se nehrozí…

Zatím?

Bude hůř? Nebo líp?

3 thoughts on “Cenzura na facebooku pokračuje

  1. V Kontakte je asi dobrý zdroj porna, ale debatovat na serveru patřící do sféry vlivu soudruha Putlera je zahrávání si s divokým ohněm. Uvědomte si, že v jeho říši je řada sexuálních odchylek v přímém rozporu se zákonem….

  2. Jako nejrozumnější alternativa se zatím jeví Twitter, kde prochází i koprofilní veřejné profily, tedy benevolence je tady značná – i když je otázkou, jak dlouho ještě.

    A pak VKontaktě (ruský obšleh Facebooku), kde už je domácí komunita také početně zastoupena. Plus je to již nyní jedna z největších, ne-li největší studnice pornovideí na internetu (díky téměř nulové regulaci – co do obsahu i autorského práva).

    MM

    PS. Explozi počtu českých profilů na VK čekám do dvou let v souvislosti s novou směrnicí EU o autorském právu na internetu (2 roky = implementační doba pro členské státy).

  3. Budeme dřív nebo později nuceni najít společnou řeč, omezit ego aby jsme se někde sešli. Množství různách stránek se totiž nedá každý den procházet a hlídat , kde je co nového. s.Ade

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.